Zostań honorowym dawcą krwi!

Oddawanie krwi jest bezpieczne i bezbolesne, a stosowany sprzęt  jest sterylny i jednorazowy. Przed oddaniem krwi wykonuje się  wstępne badanie laboratoryjne i lekarskie, pozwalające ocenić stan zdrowia dawcy. Krew mogą  oddawać osoby zdrowe  pomiędzy  18 a 65 rokiem życia. Do oddania krwi należy zgłosić się  po lekkim posiłku wraz z dokumentem tożsamości ze zdjęciem.

Krwi nie można niczym zastąpić ani jej sztucznie wyprodukować, dlatego tak ważna jest ofiarność ludzi o dobrym sercu.

Informujemy,  że w godzinach 8.00- 12.00 na parkingu przy budynku Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim, będzie zorganizowany pobór krwi.

Przedstawiciele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie  w roku 2020 spotkają  się mieszkańcami   Opola Lubelskiego  w następujących terminach: 10.marca, 12 maja, 14 lipca oraz 17 listopada.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału w akcji.