Aktywni na 100 lat

Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża rozpoczyna drugą turę projektu „Aktywni na 100 lat”. Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w tej inicjatywie, która skierowana jest do młodzieży w wieku 15- 29. Projekt jest realizowany w Opolu Lubelskim od czerwca 2019 r. i bierze w nim udział piętnaścioro młodych osób z powiatu opolskiego, ich działania można obserwować na Facebookowym profilu Wolontariat PCK Opole Lubelskie.
Uczestnicy projektu będą mieli szansę zdobycia wielu cennych kompetencji i umiejętności, poszerzających ich wiedzę oraz szansę na rozwój. Rekrutacja chętnych trwa od początku maja do 15 czerwca 2020 roku. Zapraszamy do udziału wszystkie chętne osoby.

W ramach projektu oferujemy:
– Szkolenia wstępne o wolontariacie, zaangażowaniu, współpracy,
– wolontariat i zaangażowanie w działalność Grupy SIM PCK
– Warsztaty tematyczne, dotyczące m.in.:
· Kompetencje miedzykulturowe,
· Kompetencje społeczne w pracy wolontariusza,
· Narzędzia i technologie w pracy NGO
· Pierwsza Pomoc Przedmedyczna;
– Coaching dla każdej osoby,
– Możliwość realizacji własnego projektu lokalnego z budżetem 2000,00 zł na jego organizację,
– Udział w gali wolontariatu,
– Certyfikat unijny po zakończeniu szkoleń.

Aby zapisać się do projektu wystarczy odwiedzić stronę

Zostań wolontariuszem!


i wypełnić formularz. Z każdą osobą, która się zgłosi skontaktuje się konsultant regionalny.

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z konsultantką regionalną panią Mileną Szczęsną  mailowy (m.szczesna84@gmail.com) lub telefoniczny (nr tel. 880619879).