Podsumowanie akcji „POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”

„Tyle marzeń jest na świecie…

Czy się spełnią? Trzeba wierzyć…”

Ewa Dados

XXVII Ogólnopolska Akcja Charytatywna „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2019” została zorganizowana przez Główny Społeczny Komitet Organizacyjny przy Polskim Radiu Lublin S.A.. W całym kraju powołano 24 Społeczne Komitety Organizacyjne Akcji, uprawnione do przeprowadzenia odrębnych zbiórek publicznych (www.zbiorki.gov.pl). Łącznie zarejestrowano 323 sztaby na terenie 8 województw (województwo: lubelskie, łódzkie, mazowieckie, podkarpackie, śląskie, świętokrzyskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie).

Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Opolu Lubelskim to 311 sztab w Polsce. Dary rzeczowe zbieraliśmy głównie w marketach: „Stokrotka” i „Biedronka” na terenie naszego miasta. W tym roku do akcji zgłosiło się 28 uczniów klas mundurowych naszej szkoły.

Zaangażowana młodzież to:

  • kl. 1 MG: Małgorzata Dacka, Bartek Gołofit, Kamila Janik, Dominika Majcher, Amelia Mazur, Jakub Michalski, Gabriela Morek, Oliwia Orzeł, Natalia Pioś, Emilia Pyda, Patrycja Turska
  • kl. 1 MP: Natalia Apanel, Aleksandra Błaszczyk,Kacper Chechliński, Gabriela Gołębiowska,Dawid Grabczak, Ewelina Kijak, Gabriela Kozak, Aleksandra Maj, Julia Pioś, Julia Poleszak, Joanna Prościńska, Kaja Przychodzień, Katarzyna Solis, Patrycja Szafran, Klaudia Wójtowicz, Natalia Wiatrowska, Aleksandra Zawół.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim kadetom za dary serca, niezmierne zaangażowanie i pomoc potrzebującym.