Dzień Patrona 2021

16 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona, Adama Mickiewicza. Wśród zaproszonych gości znaleźli się:

  • Wicestarosta Opolski  Pan Janusz Złotucha reprezentujący Starostę Opolskiego – Pana Dariusza Piotrowskiego
  • Komendant Powiatowy Policji w Opolu Lubelskim Pan nadkomisarz Leszek Wierzejski,
  • Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim Pan brygadier Dariusz Popek,
  • Pani podpułkownik Anna Ausz reprezentująca dyrektora Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim, pana podpułkownika Cypriana Basa,
  • Pani Małgorzata Gerhand-Adamowicz – reprezentującą  Radę Rodziców.

Ten wyjątkowy dla społeczności szkolnej naszego liceum dzień rozpoczyna śniadanie z wychowawcą , a kończy akademia poświęcona patronowi. Część oficjalną akademii stanowiły przemówienia okolicznościowe p. dyr. Małgorzaty Woś, p. starosty, Janusza Złotuchy i p. Małgorzaty Gerhard- Adamowicz.

Zostały wręczone nagrody i wyróżnienia w zawodach strzeleckich i Szkolnym Festiwalu Kulturalnym. Zebrani na akademii wysłuchali referatu na temat „Adam Mickiewicz w popkulturze” wygłoszonego przez p. Renatę Jackowską i obejrzeli montaż słowno-muzyczny poświęcony twórczości polskiego wieszcza i nawiązań do jego wierszy autorstwa Andrzeja Waligórskiego. Wszystkim gościom  i występującym uczniom serdecznie dziękujemy.