ERASMUS + w Chios

Chios- jedna z najpiękniejszych greckich wysp, jakie mieliśmy okazję zwiedzać i podziwiać w ramach projektu Time Machine ERASMUS+ w dn. 28.03-01.04.2022 r.

Podczas wyjazdu, wspólnie z młodzieżą z Cypru, Macedonii Północnej, Francji oraz Grecji, omawialiśmy wizję przyszłości świata wg artystów, reżyserów i pisarzy. Przygotowaliśmy informacje na temat sławnych i niesławnych wydarzeń w nauce. Praca nad zadaniami pozwoliła nam się lepiej zintegrować. Dużo czasu spędziliśmy również na poznawaniu urokliwych zakątków wyspy. Zwiedziliśmy Muzeum Mastyksu, poznaliśmy średniowieczne miasteczka, jakich tam wiele. Wysokie temperatury pozwoliły skorzystać z kąpieli słonecznych (i nie tylko). Wulkaniczne plaże przyciągały jak magnes. Urzekły nas wykute w skałach miasteczka oraz imponujący klasztor Nea Moni. Dojrzewające mandarynki, pomarańcze, cytryny, gaje oliwne to obraz greckiej wyspy. Po kilkugodzinnym zwiedzaniu zmuszaliśmy „szare komórki” do wysiłku w niezwykłych escape room-ach.

Niestety, czas biegnie nieubłaganie. To, co dobre szybko się kończy. Z pełnej słońca Grecji wróciliśmy do zaśnieżonej Polski. Niedługo jednak, w podobnym składzie, spotkamy się w progach naszej szkoły. Już w maju rewizyta 🙂