Erasmusowy tydzień, czyli Time Machine w naszej szkole

40 uczniów i nauczycieli z Cypru, Grecji, Francji, Macedonii Północnej i Portugalii spędziło tydzień w naszej szkole. Wizyta odbyła się w ramach projektu Erasmus+ Time Machine.
Tematem nadrzędnym spotkania była przyszłość – uczniowie zaprezentowali manifesty dla przyszłych pokoleń, przygotowali materiały do kapsuły czasu, która została oficjalnie wmurowana w ścianę szkoły i zarejestrowana w bazie danych Oglethorpe University of Atlanta.
Uczestnicy spotkania zwiedzili obóz na Majdanku, Stare Miasto w Lublinie, salon rzeczywistości wirtualnej w Warszawie, czy Muzeum Be Happy.
Równolegle z działaniami projektowymi odbył się Międzynarodowy Dzień Otwarty dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych-mogli się oni zapoznać z ofertą szkoły, wziąć udział w matematycznym escape roomie czy zatańczyć taniec grecki…
Osmoklasistów zapraszamy do naszej szkoły we wrześniu, a już w czerwcu Time Machine „wyląduje” na Lazurowym Wybrzeżu wraz z 5 uczniami z naszej szkoły na pokładzie.