Nauczyciel to ktoś wyjątkowy….

Nauczyciel to ktoś wyjątkowy….

kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł

Do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych

do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania i działania”.

Tym właśnie cytatem rozpoczęła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Oprócz nauczycieli i uczniów naszej szkoły uczestniczyli w niej: członek zarządu powiatu opolskiego pan Michał Kramek, zarząd Rady Rodziców- p. Mirosław Mroczek, p. Magdalena Toś-Piasecka, p. Paulina Marzec, nauczyciele-emeryci-p. Anna Światkowska i  p. Zofia Galek. A podczas niej obejrzeliśmy filmy: Co zawdzięczamy nauczycielom? i Czego życzymy nauczycielom?  z mieszkańcami Opola Lubelskiego w roli głównej, posłuchaliśmy uczniowskiej interpretacji slawnych wierszy o nauczycielach i posłuchaliśmy… Sanah i zespołu Kwiat Jabłoni.

A takie życzenia zakończyły naszą uroczystość: Drodzy Nauczyciele- my- uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza  życzymy Wam niepokoju, który nie pozwala trwać  bezczynnie, szerokiego spojrzenia, które pomaga dostrzegać prawdy ukryte, takiej radości, przy której smutek zamiera, a pragnień tak czystych, że od nich niebo błękitnieje. Życzymy jasnych dni i ładu w duszy, prostej ścieżki w gąszczu codzienności.