Chociaż w kalendarzu wrzesień, zachęceni piękną pogodą nasi uczniowie postanowili opuścić szkolne mury i wyruszyć ku przygodzie. Przed nimi 3 dni spotkań z historią, kulturą i sztuką w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą: „Poznaj Polskę”. Program ten umożliwia poznawanie naszego kraju, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie wspomaga realizację podstaw programowych dla szkół ponadpodstawowych. Pozwola urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabiera praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu stwarza warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym. Zapraszamy do śledzenia naszej fotorelacji.