Pielgrzymka na Jasną Górę.

Oto jest! Relacja z XXXIX Pielgrzymki Maturzystów Archidiecezji Lubelskiej na Jasną Górę.

Uczniowie opolskich szkół średnich wyjechali wczesnym rankiem i już w autokarze przygotowywali się duchowo na to ważne wydarzenie odmawiając Tajemnice Chwalebne Różańca.

Podróż upłynęła szybko i już o 10 byli na Jasnej Górze. Pierwsze kroki skierowali przed Cudowny Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej, by w jej matczyne ręce powierzyć swoje życie, wyniki matury i czas podejmowania życiowych decyzji. Potem obejrzeli współczesną Drogę Krzyżową, według polskiego artysty Dudy Gracza. O godzinie 12 wzięli udział w Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Kolejnym punktem program była Godzina Ewangelizacji. O godz. 16 uczestniczyli w Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Adama Baba.

Zmęczeni, ale napełnieni nową nadzieją jeszcze przed północą wrócili do domów. .