Dzień Patrona

W dniu 21.12.2023 uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w szczególny sposób uczcili pamięć o patronie swojej szkoły. Z okazji zbliżających się 225. urodzin naszego Narodowego Wieszcza w szkole odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły połączone ze ślubowaniem klas pierwszych.

Po uroczystym złożeniu przysiegi na sztandar oraz wręczeniu pagonów przemówienie wygłosiła Pani Dyrektor Monika Ptasińska- Romanowska, która złożyła podziękowania dla Pana Starosty Powiatu Opolskiego za pomoc w utworzeniu w liceum klasy Przygotowania Wojskowego oraz powitała pierwszaków jako pełnoprawnych licealistów. Następnie głos zabrał Pan Starosta Powiatu Opolskiego – Dariusz Piotrowski oraz Szef Ośrodka Zamiejscowego Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Lublinie- pułkownik Jerzy Flis. W uroczystościach udział wzięli również: porucznik Robert Giza z 24 Batalionu Piechoty Lekkiej, przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji w Puławach – major Grzegorz Chęć, Młodszy Inspektor Krzysztof Bijak I Zastępca Komendanta KPP w Opolu Lubelskim, Dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Opolu Lubelskim, Grono pedagogiczne, nauczyciele emeryci, absolwenci oraz oczywiście uczniowie.

Zgromadzeni goście i uczniowie mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z autorem epopei narodowej oraz jej bohaterami. Uczniowie klasy 4a przygotowali bowiem spektakl oparty o „Dziady”i „Pana Tadeusza”, nie mogło oczywiście zabraknąć koncertu Jankiela i poloneza.

Uroczystość zakończyła się życzeniami z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.