Erasmus+ Ecological footprint- Izmir

W tym tygodniu doszło do partnerskiego spotkania przedstawicieli dwóch krajów biorących udział w projekcie Erasmus+ Ecological footprint. Projekt ten ma na celu kształtowanie świadomości ekologicznej i promowanie postaw przyjaznych środowisku. To siedmiodniowe spotkanie ma miejsce w „Perle Morza Egejskiego”. Izmir (Smyrna), miasto lężące tuż przy brzegu Morza Egejskiego, jest uznawany za miejsce, w którym powstały starożytne cywilizacje. Od starożytnych ruin opowiadających historie z dawnych czasów, przez tętniące życiem bazary, które pobudzają wszystkie zmysły, po malownicze nabrzeża, miejsce o niesamowitej różnorodności, które zachwyci niejednego podróżnika.

W takich pięknych i zabytkowych okolicznościach nasi licealiści propagują działania proekologiczne.