#PolskaCzystaKomórka – razem z PCK walczmy z koronawirusem

https://www.siepomaga.pl/polskaczystakomorka

PCK stworzyło program edukacyjny „Pillowcase project”, który dotyczy szeroko rozumianego przygotowania na wypadek kryzysu lub katastrofy, w tym zagrożenia epidemiologicznego. Jak pokazują ostatnie wydarzenia jest to bardzo ważny temat i wymaga wiele pracy w naszym kraju. Program Pillowcase Project został stworzony przez Amerykański Czerwony Krzyż podczas pomocy ofiarom huraganu Katrina. 29 sierpnia 2005 r. burza zerwała wtedy wały przeciwpowodziowe zalewając prawie 80% miasta Nowy Orlean. Z wielu historii o smutku i stracie w tym okresie pochodzą również opowieści o heroizmie i przetrwaniu. To z nich narodził się projekt Pillowcase Project.
Kay Wilkins, dyrektor regionalny Amerykańskiego Czerwonego Krzyża w południowo-wschodniej Luizjanie, dowiedział się, że studenci Loyola University podczas ewakuacji nosili swoje najpotrzebniejsze rzeczy w poszewkach na poduszki. To zainspirowało Kay i jej zespół do stworzenia programu, w którym dzieci poszkodowane przez katastrofę w całym Nowym Orleanie dekorowały poszewki na poduszki jako zestawy ratunkowe.
Wkrótce program Pillowcase Project stał się programem edukacyjnym dla uczniów szkół podstawowych w całych Stanach Zjednoczonych. W ciągu kilkunastu lat został zaadoptowany i zaimplementowany przez kilkanaście krajów w Europie, Azji i Ameryce Południowej.Współpraca PCK z Amerykańskim Czerwonym Krzyżem rozpoczęła się w sierpniu 2018 roku. Jednym z kluczowych elementów współpracy jest zaadoptowanie i wdrożenie programu Pillowcase Project.

#PolskaCzystaKomórka

Wiemy, jak ważne w dobie pandemii SARS Cov-2  są małe gesty i codzienna higiena. Dlatego PCK zwraca uwagę na dezynfekowanie smartfonów i edukuje jak zrobić to w prosty i efektywny sposób, bez obaw o uszkodzenie urządzenia.

Wykorzystując fenomen aplikacji TikTok stworzona została akcja dotyczącą ochrony przez wirusem COVID-19. Poprzez nagrywanie filmików i zaangażowanie ogólnopolskich influencerów, PCK pragnie dotrzeć do tysięcy młodych osób i pokazać, jak ważne jest dezynfekowanie ekranów smartfonów. Jest to temat niepodejmowany w Polsce, a bardzo popularny w zachodnich krajach.

Akcja na TikToku pomaga w uruchomieniu programu Pillowcase Project.

Nagraj swój filmik i pomóż  w promocji zbiórki.

Dowiedz się więcej, jak dezynfekować telefon komórkowy.

Wejdź na TikTok i sprawdź akcję #PolskaCzystaKomórka

Zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce.

Liczą się nawet najmniejsze wpłaty. Można wpłacić nawet 5 zł.