Salon Maturzystów Perspektywy 2021

W dniu 16 września 2021r. uczniowie klas III ponadgimnazjalnych wzięli udział w kolejnej edycji Salon Maturzystów zorganizowanej w formie Online. Tegoroczne wykłady ekspertów były nieco krótsze, aby pozostał czas na pytania odnośnie matury z konkretnych przedmiotów od samych maturzystów. Organizatorzy zaplanowali stworzyć we współpracy z uczniami bazę pytań na temat matury, a także pytań do uczelni na temat kierunków studiów, zasad rekrutacji czy warunków studiowania. Na pytania maturzystów odpowiadali także ich starsi, studiujący już koledzy i młodzi pracownicy nauki.

Przyszli maturzyści wysłuchali prelekcji na temat: jak zorganizować przygotowania do egzaminu maturalnego na 8 miesięcy przed nim, jak korzystać z arkuszy egzaminacyjnych, dlaczego nie warto ściągać na maturze oraz co zrobić, kiedy nie zdamy egzaminu dojrzałości.