Pierwszy krok w dojrzałość… Studniówka 2014

1Przygotowania do tegorocznej matury trwające już od września, a nasilone w styczniu zostały zakończone sukcesem- studniówka 2014 dla uczniów klas trzecich odbyła się 11 stycznia w restauracji „Pod Jarzębinami” w Poniatowej. Zaproszenie rodziców tegorocznych maturzystów przyjęli dyrektor szkoły- Małgorzta Woś, starosta opolski-Zenon Rodzik, burmistrz Opola Lubelskiego-Dariusz Wróbel, wychowawcy klas trzecich- Joanna Mroczek, Izabela Sadura i Barbara Cyrkler, nauczyciele uczący młodzież, nauczyciele emeryci.
Bal rozpoczął się częścią oficjalną, którą prowadzili: Agnieszka Walencik, Miłosz Łakomy i Agata Włodarczyk. Okolicznościowe przemówienia wygłosili zaproszeni goście, a pani dyrektor uroczyście otworzyła studniówkę. Staropolskim polonezem odtańczonym na ponad pięćdziesiąt par rozpoczęto bal.
Zwyczajem studniówkowym klasy trzecie przygotowały część artystyczną, będącą swoistym podsumowaniem trzech lat spędzonych w liceum i przeżyć z tym związanych. Klasa 3c zaprezentowała się w śpiewanej scence ilustrującej przeżycia uczniów na języku niemieckim, biologii i matematyce. Niezwykłe w tym przedstawieniu było wykorzystanie tekstów znanych muzycznych przebojów , świetnej charakteryzacji i kostiumów oraz choreografii. uczniowie klasy 3a, i 3c-Jakub Wnuk, Mateusz Rąbel, Miłosz Łakomy i Grzegorz Kulig przedstawili scenę kabaretową spod drzwi w celi, w której osadzeni więźniowie grają w „Państwa -miasta”. Skecz prawie wszystkim znany, ale nie w takiej mistrzowskiej obsadzie. Chłopcy wielokrotnie pokazali swój satyryczny talent, teraz go tylko kolejny raz potwierdzili. Sceny taneczne, śpiewane, wygrane na akordeonie i organach stanowiły uzupełnienie tej części zabawy studniówkowej. Trwała ona do białego rana. Nic nam nie pozostaje, jak wspominać ją ciepło i myśleć już o maturze. Ale ta dopiero za sto dni!