Dzień Otwartych Drzwi

DSC_0925W ubiegłą środę, 12 lutego otworzyliśmy drzwi naszej szkoły, zapraszając tym samym do jej odwiedzenia wszystkich zainteresowanych, młodzież, rodziców, sympatyków szkoły. Dla naszych gości przygotowaliśmy szereg atrakcji, mini-lekcje z nauczycielami, wystawę muzealną, projekcję filmu, a przede wszystkim dyskotekę walentynkową. Uczniowie okolicznych gimnazjów mogli wziąć udział w zajęciach przygotowanych przez nauczycieli języka angielskiego- p. M. Batyra zaproponował quiz wiedzy o Wielkiej Brytanii i informacje, jak uzyskać obywatelstwo tego kraju, z kolei p. M. Kobiałka przeprowadziła z uczniami minikonkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych Ameryki, Wielkiej Brytanii i wiedzy o języku angielskim. Lekcje biologii i chemii cieszyły się też sporym zainteresowaniem. Pani T. Pietras z wykorzystaniem tablicy interaktywnej przeprowadziła ćwiczenia w rozpoznawaniu struktur organizmów roślinnych i zwierzęcych oraz rozwiązywała z uczniami krzyżówkę o tematyce biologicznej. Na lekcji chemii p. B. Cyrkler z naszą młodzieżą przygotowała szkolny pokaz doświadczeń chemicznych- rafy koralowe, czyli szkło wodne z dodatkiem kryształów barwnych; wulkan pionowy, czyli rozkład wodorowęglanu sodu; burza w probówce z wykorzystaniem nadmanganianiu potasu oraz lód w probówce uzyskiwany bez zamrażania. Lekcja geografii p. I. Zalewskiej -Cebrykow polegała na przeprowadzeniu krótkiego konkursu wiedzy o Lubelszczyźnie, a lekcja języka polskiego u p. R. Jackowskiej polegała na rozwiązaniu zadań w grze dydaktycznej pt. ” W poszukiwaniu świętego Graala”. W pracowni historycznej p. R. Oponowicz zorganizował wystawę historyczną, w której wystawiono eksponaty ze szkolnej Izby Pamięci. W pracowni polonistycznej można było obejrzeć kroniki szkolne i fragmenty filmu z ubiegłorocznej studniówki. Natomiast lekcja matematyki na temat ” Katy w kole. Okrąg wpisany w trójkąt i opisany na trójkącie zaprezentowała p. A. Cieszczyk , wykorzystując konstrukcje geometryczne zamieszczone w programie komputerowym CABRI. Dziękujemy wszystkim gościom za obecność i życzliwe zainteresowanie ofertą edukacyjną naszej szkoły.