Spotkanie Kultur

1509644_650611421672866_1960807121_nKolejny dzień pobytu naszych gości w szkole przebiegał nietypowo. Pojechali oni bowiem do sąsiednich szkół, aby promować swoje dziedzictwo kulturowe. Goście z Anglii, Niemiec, Szwecji i Węgier brali udział w zajęciach języków obcych w zaprzyjaźnionych z nami szkołach gimnazjalnych: w Kluczkowicach, Łaziskach, Niezdowie i w Opolu Lubelskim. Pojechali także do Zespołu Szkół w Poniatowej, aby współuczestniczyć w imprezach przygotowanych przez społeczność tej szkoły- konkursie piosenki angielskiej, konkursie wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych, konkursie ortograficznym. Nasi uczniowie także wzięli udział w tych konkursach. Weronika Furga wystąpiła z piosenką S. Wondera w konkursie piosenki angielskiej, Małgorzata Węglińska, Sylwia Szuba i Agata Czopek w konkursie ortograficznym, a Rafał Kotliński i Krystian Rak w konkursie językowym.
Po południu w Opolskim Centrum Kultury odbył się koncert prezentujący kulturę naszego regionu. Wystąpił zespół tańca ludowego „Powiśloki”, zespół muzyczny „KILLOFF”, Kasia Wrona z piosenką Anny Jantar, Kamil Wrona w mini koncercie Chopinowskim. Nauczyciele i uczniowie ze szkoły muzycznej z Węgier zaprezentowali się w przepięknym koncercie muzyki klasycznej. Przed publicznością wykonali utwory na flety, rogi, fortepian, gitarę . Na zakończenie spotkania w OCK obył się pokaz Zumba Fitness przygotowany przez młodzież naszej szkoły i p. Iwonę Berę.
Kolne atrakcje już jutro.