Szwedzi , Anglicy , Niemcy i Węgrzy z wizytą w naszej szkole.

1898252_650154861718522_184073775_nGościmy w naszej szkole gości z zagranicy, nauczycieli i uczniów z Anglii, Szwecji, Niemiec i Węgier.
Wizyta ta jest kolejnym etapem projektu „Comenius”, realizowanego przez nas już po raz drugi. W poniedziałek odbyło się uroczyste powitanie gości w świetlicy szkolnej. Mowę powitalną po angielsku wygłosiła p. dyrektor, Małgorzata Woś. Wicestarosta Opolski, p. Janusz Gąsior również serdecznie powitał gości.
W czasie akademii zaprezentowaliśmy przed gośćmi nasze talenty, kulturę polską i najważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju. Wizytówka Polski w wersji multimedialnej podkreśliła najbardziej urokliwe miejsca , od Zakopanego po Gdańsk. Film Tomasza Bagińskiego przypomniał dzieje narodu polskiego od jego legendarnych początków po współczesne czasy związane z wejściem Polski do Unii Europejskiej. Prapoczątki naszej historii przypomnieli uczniowie z klas 3, wystawiając po angielsku na szkolnej scenie legendę o Warsie i Sawie.Talenty wokalne i muzyczne zaprezentowali Kasia Wrona i Kamila Horab, wykonując piosenkę zespołu Brathanki „Czerwone korale” oraz Daniel Pogoda i Kamil Wrona w niezapomnianej piosence Johna Lennona „Imagine”. W pięknych strojach ludowych zaprezentowały się w tańcu Agata Czopek i Patrycja Dziechciarz, w układzie tanecznym Patryk Kuryś i Dominika Mruk. Z kolei nasi goście zaprezentowali się w krótkich występach. Po południu czekały ich kolejne atrakcje, wycieczka do Kazimierza Dolnego i przejażdżka samochodami terenowymi.