II Dzień Szkolnego Festiwalu Kulturalnego

W tym roku  Szkolny Festiwal Kulturalny odbył się już po raz 45, a w  jego  ramach,  już po raz 7, zorganizowny został  Dzień Języków  Obcych.  Uczniowie naszej szkoły  i  gimnazjaliści z zaprzyjaźnionych gimnazjów  nr 1 i nr 2  z Opola Lubelskiego oraz  Niepublicznego Gimnazjum w Niezdowie startowali w Konkusie Wiedzy o  Krajach Angielskiego Obszaru Językowego i  w Konkursie Piosenki  Obcojęzycznej.  Poziom  obydwu konkursów był wysoki , o czym świadczą zarówno opinie członków jury, jak i minimalne różnice między laureatami obydwu konkursów.  I tak,  w konkursie Wiedzy o Krajach Angielskiego Obszary Językowego trzecie miejsce zajęli  ex aequo uczniowie Gimnazjum nr 2, Mateusz Kasiak i Kacper Ziętek, drugie miejsce przypadło Maciejowi Teresińskiemu z Gimnazjum nr 1 , a pierwsze Jakubowi Koniorowi również z Gimnazjum nr 1.

W Konkursie Piosenki Anglojęzycznej wyróżnienia otrzymały: Wiktoria Skrzypiec z Niepublicznego Gimnazjum w Niezdowie  za interpretację utworu ‘Friday I’m in Love’ zespołu The Cure oraz Klaudia Krawiec + chórek: Wiktoria Kucharczyk i Gabriela Grzesik z Gimnazjum nr 1: za wykonanie piosenki ‘Eternal Flame’ zespołu The Bangles. 3 miejsce w tym konkursie zdobyła Agata Dacka z Gimnazjum nr 1  za utwór  ‘When We Were Young’  z repertuaru Adele, drugie miejsce zajęła Dominika Majcher za wykonanie utworu ‘One Moment in Time’ autorstwa Whitney Houston, i wreszcie pierwsze miejsce ex aequo zajęły Amelia Bakalarz wyjątkowo ze Szkoły Podstawowej  nr 2  z utworem`Simply the Best`Tiny Turner i duet Aleksandra Sobczuk z Aleksandrą Kozak  z Gimnazjum nr 1 za utwór High Hopes zespołu Kodaline.

Wyniki Licealistów opublikujemy w oddzielnym poście, tymczasem gratulujemy gimnazjalistom talentów, gratulujemy i dziękujemy nauczycielom z Gimnazjum nr 1, Barbarze Gołofit, Edycie Strawie  z Gimnazjum nr 2 ,Katarzynie Wiśniewskiej i Monice Kiełbasie z Niepublicznego Gimnazjum w Niezdowie. W szczególny sposób gratulujemy i  dziękujemy Monice Pietraś Janoszczyk z Gimnazjum nr 2, Karolinie Zalewskiej Mikicie z Gimnazjum nr 1  i Aleksandrze Szewczyk z Gimnazjum w Niezdowie za czynny udział w pracach komisji konkursowych. Jeszcze raz gratulujemy i zapraszamy na koleją edycję Dnia Języków Obcych w Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Opolu Lubelskim.