Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Opolu Lubelskim

Za nami kolejny, 46 już Szkolny Festiwal Kulturalny, w naszej szkole. Jak co roku organizowany jest on przez Samorząd Uczniowski. W tym roku młodzież wybrała następujące konkurencje festiwalowe: konkurs znajomości „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, konkurs plastyczny na ilustracje do tych ballad, kalambury. Do konkursu przystąpiły delegacje klasowe, niektóre nawet z wychowawcą. Specjalne podziękowania dla wychowawczyni klasy 2a p. Moniki Ptasińskiej -Romanowskiej. Konkurs wygrała klasa 3a. W konkursie plastycznym wzięli udział wszyscy uczniowie uczęszczający na zajęcia artystyczne. Wyłoniono wśród nich 5 najlepszych prac. Do konkursu zgłosiła się także klasa 1a. Główną nagrodę otrzymała Martyna Bartnik i Aleksandra Marzec.

W zabawie kalambury na odgadywanie polskich przysłów wzięły udział drużyny klasowe i drużyna nauczycieli. Wszyscy bawili się znakomicie.

14 grudnia nasi uczniowie uczestniczyli w gali  konkursu o Centralnym Okręgu Przemysłowym, która odbyła się w Zespole Szkół im. Władysława Grabskiego w Lublinie.  Z przyjemnością informujemy, że multimedialne prace  uczniów Emilii Flont, Gabrieli Jurak, Magdaleny Dacki oraz  Michała Adamczyka  zostały wyróżnione. Gratulacje! Organizatorzy konkursu to  Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego, Stowarzyszenie Przyjaciół Grabskiego oraz Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Lublinie. Czytaj dalej

8 grudnia I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie gościło posłów Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego. W tym gronie jest dwoje uczniów naszej szkoły, Natalia Czopek z 2a i Bartłomiej Superson z 3a. Przed sesją młodzi posłowie poznawali szkołę, która dwa lata temu obchodziła stulecie powstania. Goście odwiedzili, między innymi, sale lekcyjne, obiekty sportowe i kaplicę.
Na sesji młodych parlamentarzystów i ich opiekunów powitała Pani Dyrektor Teresa Kiwińska, zapraszając jednocześnie na konferencję „Młodzi – samorządni. Idee i praktyka”, Głos w dyskusji zabrali: Józef Zając – senator Rzeczpospolitej Polskiej, Zygmunt Gardziński – Przewodniczący Rady Miasta Chełm, Stanisław Mościcki – Zastępca Prezydenta Chełma oraz Patryk Gąsior – absolwent szkoły – obecnie student Uniwersytetu Warszawskiego i członek Parlamentu poprzedniej kadencji. List do uczestników konferencji wystosował również Sławomir Sosnowski – Marszałek Województwa Lubelskiego.
W drugiej części spotkania młodzi parlamentarzyści debatowali nad sprawami związanymi z działalnością bieżącą parlamentu oraz nad projektem powstania Forum Młodych.
Następna sesja w styczniu w Lublinie.

Zdjęcia courtesy of I LO im. S. Czarnieckiego w Chełmie.

7 grudnia 2017 r. odbyła się akcja promująca aktywny styl życia w ramach udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

Nasza szkoła zaangażowała się w akcję „Polacy-Rodakom”, zorganizowaną przez Stowarzyszenie „Przeszłość-Przyszłości”. W jej ramach przeprowadziliśmy zbiórkę produktów spożywczych, książek oraz zabawek.

24 listopada 2017 r. uczniowie naszego liceum wzięli udział w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego GEO-PLANETA, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej. POKOLENIE.

W ramach działalności charytatywnej przekazaliśmy nakrętki zbierane na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Nasze liceum włączyło się do akcji charytatywnej Dla Natalii. Nasi uczniowie wystąpili w V Młodzieżowym Koncercie Charytatywnym w OCK 25 listopada 2017 r. W ramach imprezy zorganizowaliśmy też warsztaty sztuki malowania na wodzie Ebru oraz pokazy chemiczne.