Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Opolu Lubelskim

Ucz się z nami

  
  
  

  455px-Black_Ribbon.svgZ głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarła Pani Profesor Alina Czapla – zasłużona Nauczycielka i Wychowawczyni kolejnych pokoleń młodzieży Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Opolu Lubelskim. Pani Profesor uczyła w naszej szkole matematyki od 1953 do 1991 roku. Była wybitnym i cenionym pedagogiem. Należy do grona tych wyjątkowych nauczycieli, którzy na zawsze wpisali się w historię naszego liceum.

  Dziękujemy Pani Profesor  za trud wkładany w edukację uczniów naszej szkoły, za wielkie zaangażowanie w pracę wychowawczą, za kształtowanie właściwych postaw kolejnych pokoleń licealnej młodzieży.

  Pani Profesor na zawsze pozostanie w naszej pamięci i w naszych sercach.

Społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Opolu Lubelskim

Nadszedł długo oczekiwany dzień zakończenia roku szkolnego i początek wakacji. Z tej okazji dyrektor szkoły, p. Małgorzata Woś wręczyła prymusom świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe, dyplomy i podziękowania dla uczniów i rodziców. Nagrodę dla najlepszego ucznia wręczył wicestarosta Powiatu Opolskiego, p. Janusz Gąsior. Natomiast Samorząd Uczniowski podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły kwiatami i częścią artystyczną, w której wystąpili: P. Stolarski, K. Nita, A. Mucha i D. Wach. Dziękujemy za ten rok szkolny i życzymy udanych wakacji.

DSC_0709Pod takim hasłem 10 czerwca została zorganizowana akcja masowego czytania skierowana do wszystkich Polaków. Na ten dzień organizator akcji czasopismo „Biblioteka w Szkole” zaproponował wszystkim  zainteresowanym osobom, a szczególnie uczniom, aby tego dnia zebrali się w wybranych miejscach z książkami, czytali fragmenty utworów i w ten sposób promowali czytelnictwo. W raporcie o stanie czytelnictwa Biblioteki Narodowej pojawiła się zatrważająca informacja, że Czytaj dalej

455px-Black_Ribbon.svgZ głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarła Pani Profesor Krystyna Gołofit – zasłużona Nauczycielka i Wychowawczyni kolejnych pokoleń młodzieży Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Opolu Lubelskim. Pani Profesor uczyła w naszej szkole chemii od 1965 do 2003 roku. Była bardzo lubianym i cenionym pedagogiem. Należy do grona tych wyjątkowych nauczycieli, którzy tworzyli wspaniałe tradycje naszego liceum.

Dziękujemy Pani Profesor  za wielkie zaangażowanie w pracę wychowawczą, za kształtowanie właściwych postaw kolejnych pokoleń licealnej młodzieży, za trud wkładany w edukację uczniów naszej szkoły.

 Pani Profesor na zawsze pozostanie w naszej pamięci i w naszych sercach.

Społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Opolu Lubelskim

DSC01361Na zaproszenie Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Łaziskach wzięliśmy udział w Targach Edukacyjnych promujących naszą szkołę. Wystawy swoje pokazało wiele szkół z terenu powiatu i innych większych miast. Nasza prezentacja szkoły była Czytaj dalej

plakat2Pod takim hasłem już po raz kolejny odbyła się akcja zbierania monet 1,2 i 5 groszowych, które ostały przekazane na rzecz stowarzyszenia „ELF” w Poniatowej. Katarzyna Bartoś i Patryk Stolarski reprezentowali naszą  i wzięli udział w podsumowaniu tej akcji w Opolskim Centrum Kultury  5 maja 2016r.

24 maja 2016 r. (wtorek) o godz. 14.00 w LO im. Adama Mickiewicza w Opolu Lubelskim odbędzie się test sprawności fizycznej kandydatów do klasy sportowej.

Więcej informacji w zakładce Rekrutacja  

 

Jak jest na co dzień w szkole, wiedzą o tym tylko jej uczniowie i czasem nauczyciele. Ale można się samemu przekonać, jak wyglądają w niej zajęcia, jak pracownie przedmiotowe, jak korytarze, a przede wszystkim ludzie, którzy w niej pracują i uczą się.

Taka okazja trafiła się 10 maja. Zorganizowaliśmy wtedy zajęcia dla gimnazjalistów, którzy teraz stoją przed trudnym wyborem nowej szkoły. Ćwiczenia te miały na celu przybliżenie oferty edukacyjnej naszego liceum i zachęcenie do skorzystania z niej.

Dla uczniów gimnazjum przygotowaliśmy zajęcia artystyczne- plastyczne, muzyczne, taneczne oraz typowe dla przedmiotów ścisłych, czyli zabawy komputerowe, łamigłówki matematyczne, Sudoku, eksperymenty chemiczne. Nie zabrakło również zajęć z języka angielskiego, które polegały na próbach translatorskich. Lekcje te cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli, którzy przybyli na nasze zaproszenie. Dziękujemy wszystkim za życzliwe zainteresowanie się  naszą ofertą.

3maj1Maj obfituje w rożnego rodzaju święta i ważne uroczystości. Majowe świętowanie rozpoczęliśmy od upamiętnienia rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Młodzież i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w miejskich obchodach tego święta. Wystawiliśmy poczty sztandarowe szkoły i Armii Krajowej. Wzięli w nich udział nasi uczniowie: Czytaj dalej

Translate:

Dołącz do nas na FB

Kalendarz

Sierpień 2016
P W Ś C P S N
« Lip    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031