Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Opolu Lubelskim

Ucz się z nami

  
  
  

Dziś w naszej szkole odbył się pierwszy etap IV Międzyszkolnego Konkursu Translatorskiego „Skrzydlate Słowa”. Konkurs jest objęty patronatem honorowym Starosty Lubelskiego Pawła Pikuły oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk, a także patronatem naukowym UMCS.

W naszym liceum odbywa się cykl prelekcji dla uczniów na temat bezpiecznego Internetu oraz odpowiedzialności prawno-karnej nieletnich. Spotkania prowadzą  st. asp. Edyta Żur oraz mł. asp. Bożena Lasota z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim.  Organizatorem spotkań jest pedagog szkolny p. Beata Błaszczak.

W szkolnych zawodach XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej wzięło udział 25 uczniów  ze wszystkich klas . Rozwiązywali oni test składający się z 50 pytań zamkniętych odpowiedzi. Najlepsze wyniki uzyskały Natalia Czopek i Dominika Śledzik z klasy 1, Wioletta Kęcik i Oliwia Strachacka z klasy 2b oraz Izabela Śledzik z klasy 3b. Do zawodów przygotowały uczniów pp. Barbara Szafran i Teresa Pietras.

10 lutego Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim zorganizowało dla uczniów klas III gimnazjów i ich rodziców po raz ósmy Targi Edukacyjne. Wystawiliśmy na nich swoje stoisko , promując LO w Opolu Lubelskim poprzez projekcję filmików o naszej szkole, zdjęcia, gadżety, takie jak Czytaj dalej

W tym roku  Szkolny Festiwal Kulturalny odbył się już po raz 45, a w  jego  ramach,  już po raz 7, zorganizowny został  Dzień Języków  Obcych.  Uczniowie naszej szkoły  i  gimnazjaliści z zaprzyjaźnionych gimnazjów  nr 1 i nr 2  z Opola Lubelskiego oraz  Niepublicznego Gimnazjum w Niezdowie startowali w Konkusie Wiedzy o  Krajach Angielskiego Obszaru Językowego i Czytaj dalej