Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Opolu Lubelskim

Ucz się z nami

  
  
  

pilka-noznaOd roku szkolnego 2016/2017 zapraszamy do klasy sportowej o profilu – piłka nożna.
Zapewniamy:

  • Wysoko wyspecjalizowaną kadrę szkoleniową
  • Dobrze zorganizowany proces szkolenia
  • 10 godzin w-fu tygodniowo
  • Dodatkowe zajęcia promujące zdrowy tryb życia
  • Obozy rekreacyjno sportowe zimowe i letnie
  • Stypendia dla uczniów z wysokimi wynikami nauczania i osiągnięciami sportowymi
  • Wysoki poziom nauczania

Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły.

Czwartego dnia pobytu w Polsce nasi goście z siedmiu europejskich państw odwiedzili Karków i muzeum w Auschwitz-Birkenau. Karków , dawna stolica naszego państwa, urzekła przede wszystkim Starym Miastem. Nauczyciele i studenci przybyli do Opola Lubelskiego wraz z uczniami i nauczycielami naszej szkoły obejrzeli najpiękniejsze miejsca w starym Krakowie, Rynek, Kościół Mariacki, trakt królewski i Wawel.

Jednak najważniejszym punktem wycieczki było zwiedzanie muzeum w Oświęcimiu, gdzie znajdował się obóz koncentracyjny wybudowany przez hitlerowskie Niemcy w celu zagłady ponad miliona obywateli wszystkich niemal państw Europy, nie tylko narodowości żydowskiej. Muzeum w Auschwitz -Birkenau nie tylko upamiętnia śmierć swoich ofiar, oddaje im hołd, ale jest także przestrogą dla świata, aby nigdy już nie powtórzyły się takie zbrodnicze mechanizmy władzy jak totalitaryzm III Rzeszy.

Trzeci dzień pobytu naszych gości z zagranicy w ramach wymiany międzynarodowej przebiegał pod hasłem poznania historii naszej małej ojczyzny, czyli Lublina i Opola Lubelskiego, a zwłaszcza historii Pałacu Lubomirskich, w którym mieści się obecnie nasza szkoła. Nauczyciele i studenci wzięli udział w wycieczce do Lublina. Tam zwiedzali Stare Miasto i Muzeum na Majdanku. Poznali bliżej czasy II wojny światowej i historię obozu koncentracyjnego.

Po południu w ramach akcji Noc w Liceum wszyscy goście wzięli udział w koncercie przygotowanym z tej okazji przez uczniów naszej szkoły. Na szkolnej scenie wystąpili : Patrycja Jaśkowska i Kamila Horab w piosenkach „Lecę tam” oraz „Wehikuł czasu”, Weronika Furga zaśpiewała piosenkę ” Biegnij przed siebie”, Cezary Plis i Mikołaj Batyra wykonali utwór hip-hopowy, Patrycja Kuryś i Daria Gołofit w duecie zaśpiewały piosenkę „Half the world away”Aurory. Ponadto wystąpili Daniel Wach, Katarzyna Wrona , Agnieszka Mucha oraz Patryk Stolarski , który zagrał role trzech artystów- Freddie’go Mercury ” J want to break free”, Ellie Goulding „Love me like you do” oraz Jessie Ware „Say you love me”.

Głównym punktem programu był wykład p. dra Huberta Mącika  na temat historii Pałacu Lubomirskich od jego początków jako zamku po dzień dzisiejszy jako szkoły. Niezwykle interesujący wykład ilustrowany był rycinami, planami i zdjęciami przedstawiającymi wygląd pałacu na przestrzeni kilkuset lat.

Akacjami wieczoru była ponadto degustacja kuchni polskiej i jej specjalności, takich jak różnego rodzaju pierogi, kopytka, kluski z makiem, gołąbki, bigos i paszteciki, nie licząc rozmaitych sałatek i deserów. Po uczcie staropolskiej wszyscy goście zostali zaproszeni na wspólne ćwiczenia zumby prowadzone przez p. I. Berę , a także na warsztaty plastyczne metodą decoupage. III Noc w Liceum zakończyła się dyskoteką.

eras1Kolejnego dnia wymiany międzynarodowej Erasmus +, która ma miejsce w naszej szkole, odbyły się lekcje historii Polski dla nauczycieli i uczniów przybyłych do nas ze szkół z Grecji, Czech, Rumunii, Portugalii, Hiszpanii, Włoch i Turcji. Lecje te związane były z ruchem antykomunistycznym w PRL, działalnością Solidarności i związków zawodowych oraz wpływu tego ruchu na losy wschodniej Europy.

Po południu młodzież brała udział w grze terenowej , której trasa prowadziła przez Park Miejski i ulice Opola Lubelskiego. Mimo zmiennej pogody wszyscy uczestnicy gry bawili się wyśmienicie.

Projekt Eraseras2mus +pod hasłem 70 lat historii Europy od 1945 do 2015r. realizowany jest przez naszą szkołę we współpracy ze szkołami z Grecji, Czech, Rumunii, Hiszpanii, Portugalii, Włoch i Turcji. Nauczyciele i uczniowie tych szkół przejechali do Opola Lubelskiego, aby poznać historię Polski, naszego miasta i regionu. Goście będą przebywać w Polsce od 17 do 23 kwietnia.

Pierwszy dzień pobytu poświęcony był Czytaj dalej

noc w lo220 kwietnia 2016 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Opolu Lubelskim odbędzie się w tradycyjna impreza Noc w Liceum. Będą w niej brali udział uczniowie naszej szkoły, gimnazjaliści, goście z zagranicy, uczestniczący w projekcie Erasmus+. Liczymy także na obecność wszystkich sympatyków naszego liceum. Program Nocy w Liceum obejmuje: koncert muzyczny, wykład absolwenta naszej szkoły, miejskiego konserwatora zabytków – dr. Huberta Mącika, prezentację kuchni polskiej, warsztaty decoupage`u, dyskotekę i inne atrakcje.

 

Ponadto od 18 do 22 kwietnia 2016 r. w naszej szkole będzie gościć prawie 50 osób z zagranicy – nauczycieli i uczniów z Czech, Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Rumunii,  Turcji i Włoch w ramach projektu Erasmus+ 70 Years of European History 1945-2016.

CEMS_Chance_logo_minCEMS Chance X jest charytatywnym projektem organizowanym przez CEMS Club Warszawa, organizację non-profit działającą przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Do tej pory udało nam się pomyślnie zrealizować dziewięć edycji projektu, w których w sumie wzięło udział 320 uczniów z całej Polski. Najbliższa X edycja odbędzie się w dniach 17-20 maja w Warszawie. W tym roku będzie ona wyjątkowa, ponieważ zostanie połączona ze zjazdem uczestników wszystkich dziewięciu edycji odbywającym się w dniach 20-21 maja. Dzięki temu X edycja CEMS Chance zostanie przedłużona o jeden dzień, w czasie którego uczestnicy tegorocznej edycji będą mieli okazję poznać inspirujące historie alumnów projektu oraz wpływu CEMS Chance na ich życie po projekcie. Czytaj dalej

zdjęcia-17421 marca przypada Światowy Dzień Poezji. Święto obchodzone corocznie, ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku. Główne uroczystości odbywają się w Paryżu. Celem jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma „dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie”.

Czytaj dalej

5 kwietnia (wtorek) 2016 r. o godz. 16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

Porządek zebrania:

-Spotkanie w świetlicy szkolnej;

-Spotkania z wychowawcami w klasach;

-Zebranie Rady Rodziców w pracowni historycznej.

zdjęcia-10010 marca grupa z rozszerzonym wos-em wybrała się na wycieczkę do Lublina pod opieką p. Gutek i p. Piłat. Uczniowie najpierw udali się do Teatru Ostrewy na przedstawienie ,,Pan Tadeusz” , w którym wyobraźnia reżysera przeniosła bohaterów poematu A. Mickiewicza do współczesności, ale nie do końca, ponieważ aktorzy grali w kostiumach stylizowanych na stroje z początku XIX wieku. Całe przedstawienie trwało około Czytaj dalej

Lekcje historii nie muszą być nudne. Przekonali się o tym uczniowie klas 1a, 1b, 2a i 2b na zajęciach prowadzonych przez p. dra Marcina Palucha, który 3 marca wygłosił dla naszych uczniów prelekcje na temat Solidarności, stanu wojennego, sytuacji politycznej Polski w latach 80 -tych, żołnierzy wyklętych i działalności Instytutu Pamięci Narodowej. Spotkanie zorganizowała p. A. Gutek.

Translate:

Dołącz do nas na FB

Kalendarz

Maj 2016
P W Ś C P S N
« Kwi    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

pilka-nozna